Този въпросник се отнася до изисквания, свързани с достъпа до площадката на предприятието, аварийни изходи и пътища за придвижване. Основните изисквания са в Наредба № 7 от 23.09.1999 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд на работните места и при използване на работното оборудване
Въпросник на ИТ “Територия на предприятието. Пътища и маршрути.”
За да видиш пълния текст, трябва да влезеш или да се абонираш.
При нас ще намериш:
Над 130 образци на фирмени документи
Над 500 инструкции за безопасна работа
Над 80 процедури и ръководства за прилагане на нормативни изисквания
Обяснение на промени в нормативните изисквания, съвети и указания до 3 дни от обнародване
Искаш да се учиш? Всеки годишен абонат получава три безплатни обучения по ЗБУТ с издаване на удостоверение.
Присъедини се към над 700 колеги, които си помагат и спестяват време с нашите ресурси.
Колеги, вие сте абсолютно СТРАХОТНИ! Благодаря ви на всички.
Вашият казус се регулира с
НАРЕДБА № 3 от 16.08.2010 г. за временната
организация и безопасността на движението при
извършване на строителни и монтажни работи по
пътищата и улиците
Поставя се и табела: “Внимание! Изход строителен обект!”
Здравейте Колеги. Беше ми интересно да попитам. Имам следната ситуация:
На наш обект, макар че ще минат буквално над 2000 камиона за 10 дни, по камион на всеки +/- 15 минути, няма да запушваме общински пътища, нито ще блокираме достъпи, трябва ли според вас да искаме разрешителни от КАТ и съответната община (отцепки на пътя), ако всички наши дейности се извършват на територията на проекта (маневри, паркинг, и т.н). Реално през общинските пътища само ще влизаме на сайта.
Благодаря предварително!
Здравейте,
трябва да имате Удостоверение за насочване на транспортните средства, издадено от Общината, т.е. всеки камион трябва да си има маршрутен лист, в който е посочено откъде ще минава МПСто. Ако към проекта има план за временна организация, този план се съгласува с КАТ и се прилага с протокол, но след като няма да затваряте улици вероятно нямате такъв и не Ви е нужен. Задължително трябва да почистите гумите на камионите при излизане от обекта, защото ако замърсите улицата, ще Ви глобят.
Здравейте!
И моят опит показва,че е необходимо уведомяване и съгласуване на движението – план за временна организация на движението. Те ще преценят дали ще поставят КАТ кола, която в случай на необходимост да регулира движението,защото може да има протести за затрудняване на движението.
Съгласна съм с колегата! Особено заради броя на камионите, добре е да “стоплите” взаимоотношения с КАТ.
Колегата Станислав Павлов специално се обади, прекъсвайки за малко почивката си, за да ни каже, че при всички случаи е необходимо да се направи съгласуване с общината. Важно е и коя е общината, защото например в София има много рестрикции и изисквания.
Други колеги също се включиха, като ми писаха.
Г-жа Янакиева:
Г-н Георгиев:
Г-н Димов:
Г-н Крилчев:
Благодаря за ангажираността на всички отзовали се колеги, страхотни сте!
Здравейте г-н Атанасов,
Ако обекта попада в зони с ограничен достъп ( примерно в София – Зона “Център”; Зона “Първа” ) се изисква документ за достъп в зоната – издава се от Общината. Превозвачите трябва да приложат към молбата документ ( договор или др. ) показващ нуждата от необходимост за достъп и талоните на автомобилите – за издаване на пропуските. Не се изисква никакъв допълнителен документ при липса на такива зони или пътни ограничения за товарни автомобили.
За да нямате проблеми с КАТ, организираите входящия поток от автомобили. 200 автомобила на ден са много и изчакващите ще задръстят подхода към обекта. Съветвам Ви да организирате буферни паркинги за изчакване и/или да увеличите КПП на обекта. Успех в начинанието !